Циклоферон при герпесі

Вірус герпесу має 8 типів і понад 100 різновидів. Його носіями, за даними ВООЗ, є більш 90% дорослого населення землі, але хвороба проявляє себе лише при слабкому імунітеті. У боротьбі з цим збудником рекомендується використовувати препарати, що підвищують захисну реакцію організму. Результативним і імуномодулюючим засобом в боротьбі з герпесом показав себе Циклоферон.

Склад і форма випуску

Циклоферон випускають у вигляді таблеток, внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій і мазей. Головне діюча речовина – акридонуксусная кислота. Вона діє на клітинному рівні і перешкоджає розмноженню вірусу. Одночасно впливає на клітини імунної системи, сприяє виробленню інтерферонів.

Таблетки, опуклі, жовті, вкриті оболонкою складаються з таких речовин: меглюмина акридонацетата – 150 мг, допоміжних: пропіленгліколь, полісорбат 80, гіпромелоза, кальцію стеарат, повідон, сополімер метакрилової кислоти і этилакрилата.

Ампули розчин прозорий, жовтий. Обсяг ампули 2 мл Діюча речовина – меглюмина акридонацетат – 125 мг, вода дистильована – 125 мг.

Мазь – 5% – драглиста маса, місткість – 5 мл.

Фармакологічна дія


Циклоферон має противірусні, протизапальні та імуномодулюючі властивості. Він спонукає організм виробляти свій інтерферон і підтримує імунітет. Характеризується цілеспрямованою дією, пригнічує розмноження вірусів на початку інфікування, знижує якість патогенних клітин. Підвищує опір організму до бактеріальних інфекцій.

Препарат ефективний при герпесі, гепатиті С, В, ВІЛ, нейроінфекціях, ГРВІ та ін. У лікуванні гострих і хронічних бактеріальних інфекцій його застосовують як імуномодулятор. При ревматизмі знеболює і має протизапальну дію.

Після прийому або введення препарату найбільша концентрація діючої речовини спостерігається через 2 години, і організм починає самостійно виробляти інтерферони. Через 8 годин дію ліки починає знижуватися. Через добу Циклоферон виводиться, тому не накопичується в організмі. Після прийому ліків протягом 3 діб організм зберігає здатність виробляти інтерферони самостійно. Ліки не викликає звикання.

Показання до застосування

Препарат призначають дорослим і дітям старше чотирьох років при комплексному лікуванні наступних захворювань:

 • грип, ГРВІ;
 • вірус герпесу;
 • ВІЛ;
 • гепатити В, С хронічної форми;
 • хронічні бактеріальні, кишкові та грибкові інфекції;
 • менінгіт, енцефаліт.

Ліки у формі таблеток призначають для профілактики грипу та ГРВІ. Циклоферон при герпесі також приймають в таблетках. У більш важких випадках, обширних ураженнях, генітальному герпесі зазвичай застосовують ін’єкції.

Принцип дії ліків

Активна речовина – акридонуксусная кислота. Ця речовина діє як блокіратор вірусних клітин і руйнівник їх репродуктивної функції. Препарат мобілізує захисні сили організму, спонукає його до вироблення інтерферону. Циклоферон, з одного боку, активує роботу імунної системи, завдяки чому організм своїми силами протистоїть вірусної інфекції, з другого – пригнічує і знищує клітини збудника.

Спосіб застосування

В залежності від того, яку форму ліки прописав лікар, препарат застосовують шляхом нанесення на хвору частину тіла, внутрішнього вживання або у вигляді ін’єкцій. Дози і тривалість лікування уколами визначає лікар.

Схема лікування таблетками повинна дотримуватися відповідно рекомендаціями схемою. Ліки застосовують раз на добу, бажано з ранку, за півгодини до їжі в строго певний час.

Курс лікування герпесвірусної інфекції становить 23 дні. Не рекомендується переривати лікування, якщо полегшення настане раніше. Це може спричинити за собою порушення в роботі імунної системи.

Препарат приймають перший тиждень через день, на другу та третю – через кожні 2 дні.

В цілях профілактики грипу приймають у перші два дні одноразово по 2 таблетки на день, решта 3 дні по 1 таблетці на добу.

У вигляді мазі ліки використовують раз в 24 години.

Дітям уколи роблять щодня в дозуванні, визначеної педіатром.

Дорослим схему лікування ін’єкціями призначають індивідуально залежно від тяжкості та виду ураження. При генітальному герпесі, великих ділянках уражень, уколи прописуються в обов’язковому порядку. Зазвичай у перші 10-15 днів роблять ін’єкції щодня, а наступні 5 через дві доби.

Важливо! Дозу і схему лікування визначає лікар!

Протипоказання

Препарат заборонений до застосування при:

 • вагітності.
 • грудному вигодовуванні.
 • дитячому віці до 4 років.
 • цирозі печінки.
 • Алергічних реакціях на склад препарату.

Прийом Циклоферона вимагає консультації лікаря-ендокринолога, при наявності у людини захворювання щитовидної залози.

Небажані ефекти

Препарат не чинить седативної дії, тому сумісний з водінням. Побічних явищ немає. Мазь іноді викликає швидко проходить печіння і почервоніння.

Циклоферон – це ефективний препарат у комплексному лікуванні захворювань вірусної природи. Засіб доступно у вільному продажу, має інструкцію до застосування. Однак не варто займатися самолікуванням, щоб не завдати непоправної шкоди здоров’ю. За призначенням необхідно звернутися до лікаря.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password